Висок притисок вентилатор алуминиум тело

Краток опис:

Имаме повеќе од десет години производство искуство, професионални сопствени вентилатор мотор, воздушна пумпа вентилатор и вентилатор радијатор


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 -8 / парче
 • Мин.нарачката Количина: 500 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 20000-50000Piece / парчиња месечно
 • Порт: Ningbo
 • Материјал: Алуминиум / цинк
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

   

  aluminum blower body

   

  Производите прикажана овде е само да се претстават на опсегот на нашите деловни активности. Ние може да се произведуваат било  делови

  во согласност  со вашиот  цртеж или примерок.

  High Pressure Aluminum blower body 

  Дел Материјал: ADC12

  Part weight:4.5KG

  Површинска обработка: Песок детонација

  Мелење начин: ЦПУ

  Машина на производот: 800T

  Кина Леене мувла добавувачи

  ние сме OEM производител специјализирана за производство на алуминиум висок притисок Леене делови, може да се направи целата

  процес од мувла дизајн, мувла одлуки-тест мувла -die кастинг-обработка, површинска обработка инспекција во нашите сопствени

  фабрика, на производот покриеност на градежни машини, комуникациска опрема, автомобилската моќ системи, електрични

  виљушкари, електрични возила, индустриска автоматизација и други сродни области.

  workshop:

  Кина Леене мувла добавувачи OEM Леене дел снабдувач

  Aluminum Automatic Parts:

  1

  Aluminum Blower Parts:

  3

  Алуминиум осветлување Домување:

  6

  Алуминиум Мувла:

  9

  Пакување и транспорт:

  包装 运输 展示

  Најчесто поставувани прашања:

  Q: Дали сте фабрика или трговско друштво?

  А: Ние сме професионални производителот за дизајнирање и производство на

  П: Дали ви се направи кориснички производи или готови делови?

  A: сите делови не се во парк, на сопствени направени во согласност со цртежи на клиентите или примероци! Ако имате било какви делови да се направи, ве молиме да се чувствуваат слободни да ја испратите вашата вид цртежи / примероци за нас.

  П: Дали мојот цртеж бидат безбедни откако ќе го добие?

  О: Да, ние нема да се ослободи вашиот дизајн на трети лица, освен ако со ваша дозвола.

  П: Што е MOQ?

  A: Обично ние не постави MOQ, но уште поважно, поевтини. Покрај тоа, ние сме среќни да се направи прототип дел или примерок за клиенти да се обезбеди стандард за квалитет.

  П: Може да се направи кастинг врз основа на примероци?

  О: Да, ние може да се направи мерење врз основа на вашите примероци за да се направи цртежи за донесување на обработка.

  П: Што е вашиот уред за контрола на квалитетот во куќата?

  А: Ние имаме спектрометар, Испитување на истегнување машина и UT Sonic како метод за проверка на НДТ за контрола на кастинг откривање под површината на кастинг.

  www.hp-diecastings.com


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!